header

Cat6 U/UTP lapos  patch kábel  faszínű
Webshop ár: 1715 Ft
Nettó webshop ár: 1350 Ft
Kedvezmény:
Cat6 UTP RJ45 csatlakozó fali és patch kábelre szerszám nélkül szerelhető
Webshop ár: 1999 Ft
Nettó webshop ár: 1574 Ft
Kedvezmény:
Cat6A RJ45 csatlakozó fali és patch kábelre szerszám nélkül szerelhet
Webshop ár: 2350 Ft
Nettó webshop ár: 1850 Ft
Kedvezmény:
optikai látható fényű hibakereső
Webshop ár: 20955 Ft
Nettó webshop ár: 16500 Ft
Kedvezmény:
12 x LC-LC OM3 optikai csoportkábel kül/beltéri 100m
Webshop ár: 146050 Ft
Nettó webshop ár: 115000 Ft
Kedvezmény:
12 x LC-LC OM3 optikai break out/ csoport  kábel 15m
Webshop ár: 44196 Ft
Nettó webshop ár: 34800 Ft
Kedvezmény:
Cat6 U/FTP lapos  patch kábel  fekete
Webshop ár: 2705 Ft
Nettó webshop ár: 2130 Ft
Kedvezmény:

Üvegszál optikák

Napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő ágazata a kommunikáció területén. Az adatcsomagok továbbításáért az üvegszálban optimálisan terjedő hullámhosszúságú fény a felelős.

Előnyei, hogy a maximális végpontok közti távolságnak és a sebességnek csak a pénztárcánk szab határt. Érzéketlen a zavarokra, nehezen lehallgatható, és jövőtálló befektetés is egyben.

Hátrányai, hogy sérülékenyebb, tervezésigényesebb, valamint szemben a rézhálózatoknál nagyon egyszerűvé vált végződtetési technológiákkal, itt drága műszerpark , és szaktudás szükséges a kábelek megfelelő kifejtéséhez. Problémát jelent továbbá hogy a jelenleg használt PC-k, szerverek, adattárolók még réz (nagyrészt RJ45) csatlakozókkal vannak ellátva, így a fényt át kell alakítanunk elektromágneses jellé, különböző konverterekkel.

Használatát akkor javasoljuk, ha a távolság (jellemzően 100m felett), az elektromágneses zavarok vagy a használt technológiák megkövetelik. Épületen belüli kábelezésnél jellemzően gerinckábelezéskor, és az egymástól távol lévő rendezési pontok elérésekor merül fel a használata.

Ezekben az esetekben jellemzően úgynevezett multimódusú (MM) optikai kábeleket érdemes használni, mert ezek típusuktól függően alkalmasak lehetnek akár 40Gbps átvitelre és a hozzájuk használt média konverterek, modulok kedvezőbbé teszik a kapcsolat bekerülési költségét.

A multimódusú kábelek használatának megvan a határa, akár távolság, akár adatsebessége szemszögéből nézzük. Azokban az esetekben mikor ezen határokon túl szeretnénk informatikai hálózatunkat használni, a monomódusú (SM) szálak, kábelek jelenthetik a megoldást. Itt akár 100 km feletti távolságokat és 100 Gbps sebességeket is elérhetünk. Ezek a kábelek kedvezőbb árúak mint a multimódusú kábelek, de mivel a hozzájuk tartozó eszközök ára duplája a multimodusú rendszereknél használt eszközökhöz képest, így használatukat érdemes és át is kell gondolni.

Típusok és a velük elérhető távolságok

Az alábbi táblázat segít kiválasztani a megfelelő optikai száltípust, a távolság és a elérendő sebesség függvényében:

 

 

62,5/125

50/125

9/125

OM1

OM2

OM3

OM4

OS2

Típusok ISO11801:09/2002

1Gbps 1000Base-SX 850 nm

300m

500m

1000m

1040m

0-120 km *

1Gbps 1000Base-LX 1300nm

500m

550m

550m

600m

10Gbps 10GBase-SX

30m

80m

300m

500m

10Gbps 1000Base-LX4(1310 WDM)

300m

300m

40Gbps 10GBase-SR4

100m

150m

100Gbps 10GBase-SR10

100m

150m

 

*: a SM(9/125) kábeleken elérhető sebesség, távolsági korlátoknak csak a jelen technológiai fejlettsége és a pénztárcánk szab határt.

Alapvető szabályok a rendszer választásához:

A fent említett költségtényező kapcsán épületen belüli,épületek közötti adatátvitelre érdemes a multimódusú kábeleket betervezni. Ezen belül pedig leginkább az a döntő, hogy milyen sebességeket szeretnénk elérni a hálózat pontjai között.
Árnyalja a képet, hogy az aktív eszközök gyártói is igyekeznek, ezeket a fenti határokat a kinyújtani, az elméleti fizikai korlátokat mindinkább megközelíteni. Ennek kapcsán érdemes a létesítendő optikai kapcsolatnál a kábelt, száltípust és  a kiszemelt aktív eszközt is előre kiválasztani, megtervezni, így elkerülhetjük a majdani kellemetlen meglepetéseket.

Ha kérdése van, segítséget szeretne tervezéssel, vagy kivitelezéssel kapcsolatban, keressen minket: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Posta Pont

Írjon nekünk skype-on

Kategóriák

Kosár

 x 

A kosár üres